Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Aktualności

Artykuł Baza funduszy Venture Capital

Baza funduszy Venture Capital

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z Fundacją Startup HUB Poland przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych przygotowuje internetowe narzędzie do monitorowania rynku inwestycji wysokiego ryzyka w projekty technologiczne. Na podstawie danych zebranych w ramach projektu chcemy zbudować i przekazać środowisku inwestycyjnemu (aniołom biznesu, funduszom typu seed i VC) rozwiązanie, przy pomocy którego:

- zespoły zarządzające VC w doskonalszy sposób zaprezentują swoje zainteresowania i aktywności partnerom, inwestorom i potencjalnym LPs.

- wynalazcy i startupowcy poszukujący inwestycji łatwiej znajdą fundusze aktywne na danym etapie i w danej dziedzinie

- duży przemysł lepiej zidentyfikuje potencjał technologiczny swojej niszy

- dziennikarze, badacze i analitycy rynkowi będą mogli przyjrzeć się interesującym ich fragmentom rynku z równych punktów widzenia.

Mechanizm on-line segregować będzie najważniejsze dane i prezentować je na żądanie użytkownika w przekrojowy sposób. Dostęp do niego (po polsku i angielsku) oraz możliwość eksportowania żądanych danych będzie darmowy. Dane uaktualniane będą dwa razy w roku, jednaj jeśli dany inwestor będzie chciał poinformować rynek o swoich inwestycjach pomiędzy aktualizacjami, system umożliwi to poprzez indywidualny profil każdego funduszu.  

Utworzenia profilu Państwa funduszu i uzupełniania statystycznych informacji o jego działalności możliwe jest pod adresem bazafunduszevc.bridge.gov.pl

Instrukcja uzytkownika, dokładnie tłumaczy, jak zaktualizować profil Państwa funduszu.

Narzędzie o inwestycjach VC budujemy dla Państwa – uczestników rosnącego polskiego rynku VC. Pierwszą wersję udostępniamy z nadzieją na dalsze udoskonalanie jego funkcjonalności dzięki Państwa uwagom i wskazówkom. Prosimy je kierować na adres redakcja@ncbr.gov.pl.

Od autorów narzędzia:

Rozwój polskiego rynku inwestycji wysokiego ryzyka jest warunkiem powodzenia budowy w naszym kraju gospodarki opartej o wiedzę: twórczej, wysokomarżowej, konkurencyjnej globalnie i opartej o technologie made-in-Poland. Zależy nam, żeby wszyscy obecni i przyszli uczestnicy tego rosnącego rynku byli właściwie wyeksponowani i mogli zaprezentować aktualne informacje o swoich celach inwestycyjnych, ambicjach i dokonaniach, zarówno dla polskich, jak i  zagranicznych partnerów.

Przeczytaj również

Tagi:

Treść jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.
 
 
 
Nie posiadasz jeszcze konta?
Kliknij tu, aby się zarejestrować
 
Nie pamiętasz hasła?
Kliknij, aby ustanowić nowe hasło

Ważne wydarzenia i terminy

 

Aktualności

Zmiany w podatku PIT w 2018 roku w zakresie opodatkowania twórców i kwoty wolnej od podatku

W zakresie rozliczania podatku PIT umożliwiającego twórcom odliczenie 50% kosztów uzyskania przychodu nowe przepisy w pierwszej...

więcej
Zmiany mogące mieć wpływ na praktykę komercjalizacji B+R w 2018 roku

Warte odnotowania zmiany mogące mieć wpływ na praktykę komercjalizacji przyniesie ustawa o jawności, której projekt podlega w tej...

więcej

Publikacje dla praktyków

thumbImage
Polityka rachunkowości w ramach komercjalizacji B+R
Egzemplarz bezpłatny