Nowe regulacje w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowychi w sprawie swobodnego przepływu takich danych mogą być istotne dla tych wnioskodawców, którzy planują wdrożenia i komercjalizację w oparciu o dane osobowe i dane biometryczne w 2018 r.
Warte odnotowania zmiany mogące mieć wpływ na praktykę komercjalizacji przyniesie ustawa o jawności, której projekt podlega w tej chwili (listopad 2017) konsultacjom.
Projekty badawcze zawierające elementy prac rozwojowych (lub nawet wdrożeniowych) bardzo często wymagają ciągłego odnoszenia kolejno realizowanych etapów do bieżącej sytuacji rynkowej oraz stale zmieniających się trendów.
Według szacunków BCC Research globalny rynek telemedyczny do 2016 roku miał rosnąć średniorocznie (CAGR) o 18,6% przekładając się na wartość 27,3 mld USD w 2016 r. Dane analityczne pokazują ogromną dynamikę rozwoju rynku telemedycznego, a z tym łączy się ogromne zainteresowanie inwestorów.
Przykładem zagadnienia odmiennie ocenianego przez organy podatkowe jest możliwość zaklasyfikowania jako koszty kwalifikowalne w ramach ulgi technologicznej wydatków na szeroko pojęte ekspertyzy i opinie.
Najlepszym rozwiązaniem, dotyczącym rozwoju nowej koncepcji przez powołanie spółki technologicznej, jest zatrudnienie profesjonalnego managera do zarządzania firmą.
Praktyka pokazuje, że bardzo wiele jednostek badawczych w Polsce prowadzi badania nad substancjami pochodzenia roślinnego, które mogą stanowić substancje aktywne w lekach, wyrobach medycznych, suplementach diety lub żywności funkcjonalnej.