Sposoby ponownego wykorzystania odpadów są oczekiwanym przez producentów kierunkiem badań nad nowymi technologiami, szczególnie w kontekście komercjalizacji i wdrażania najlepszych rozwiązań do przemysłu.
Wartość technologii jest silnie skorelowana ze stopniem jej rozwoju i jest to niezależne od przyjętej ścieżki komercjalizacji. Dobrą praktyką jednostek sektora B+R powinno być podanie pewnej kategorii, która charakteryzować będzie wartość technologii.
Budowa prototypu w praktyce pozwala sprawdzić wiele przyjętych w badaniach założeń oraz zweryfikować poprawność zaplanowanego procesu, produktu gotowego czy nawet usługi.
Bardzo dużym problemem w praktyce komercjalizacji może być jednak właściwy dobór opłat licencyjnych tak, aby zaproponowany model był zarówno atrakcyjny dla potencjalnego licencjobiorcy, jak i umożliwiał elastyczne przygotowanie do zawarcia umowy
Zbliża się koniec roku i warto również zaznaczyć, że przeznaczenie 2% środków finansowych przyznanych na utrzymanie potencjału badawczego jest obowiązkiem każdego beneficjenta dotacji.
Warto zwrócić uwagę, że duża część z obecnie komercjalizowanych i wdrażanych technologii na rynku medycyny weterynaryjnej opiera się na produktach sprawdzonych na ludziach – oczywiście w takim zakresie jakim mogą one służyć zwierzętom.
Technologicznym przykładem na efektywne zastosowanie algorytmów medycznych (opartych na urządzeniach medycznych) może być monitorowanie i opieka nad pacjentami zagrożonymi zawałem serca.
Wyroby medyczne i leki są bardzo często rozważaną ścieżką komercjalizacji wyników badań nie tylko w uczelniach medycznych, ale również na wielu wydziałach uniwersyteckich czy politechnicznych.