Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Publikacje dla praktyków

Opis i zamówienie

Jak skutecznie patentować

signleImage

Wydanie Pierwsze

Ilość stron: 170

Format: Utwór audiowizualny

ISBN: 978-83-936422-6-7

Egzemplarz bezpłatny

W dobie innowacyjności nauki i wiedzy szczególnego charakteru nabierają zagadnienia związane z patentowaniem twórczych wyników prac naukowców. W gąszczu przepisów krajowych oraz wobec skomplikowanej tematyki patentowania w wymiarze międzynarodowym istotną rolę odgrywa ocena potencjału, właściwe podejście i postępowanie w ramach komercjalizacji prac B+R. Niniejszy utwór audiowizualny pozwoli naukowcom i wynalazcom uzyskać niezbędną wiedzę, jak zabezpieczyć rozwiązanie technologiczne w celu jego późniejszej komercjalizacji. 

Prezentowane treści przybliżą kwestie znaczenia ochrony własności przemysłowej, zdolności patentowej oraz budowy i zgłaszania wynalazku do ochrony. 

Zamiarem autorów publikacji jest ułatwienie składania zgłoszeń patentowych, a praktyczne animacje mają zapoznać naukowców z kluczowymi elementami postępowania od innowacyjnego pomysłu do patentu.

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone i prawnie chronione. Przedruk materiałów w części lub w całości możliwy tylko i wyłącznie za zgodą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Cytowanie oraz wykorzystywanie fragmentów publikacji dozwolone tylko za podaniem źródła.

Zapoczątkowuje pobieranie plikuZobacz publikację i animacje

Spis treści

Infografiki i animacjeTreść jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.
 
 
 
Nie posiadasz jeszcze konta?
Kliknij tu, aby się zarejestrować
 
Nie pamiętasz hasła?
Kliknij, aby ustanowić nowe hasło

Masz pytanie w sprawie komercjalizacji B+R? Zapytaj eksperta

Ekspert NCBR
Ekspert NCBR
Regulamin komercjalizacji B+R
Najlepsi fachowcy
Skuteczna pomoc
Odpowiedź eksperta na piśmie