Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Aktualności

Najnowsze informacje dotyczące komercjalizacji wyników badań w instytucjach publicznych oraz transferu technologii na zewnątrz instytucji w ramach umów zarządzania IP, licencji, przeniesienia praw lub wniesienia aportu do spółki typu spin-off lub spółki celowej. Zmiany prawne, regulacje podatkowe oraz orzecznictwo w obszarze zarządzania własnością praw intelektualnych. Wiadomości na temat innowacyjnych metod wdrażania technologii „opartej na wiedzy”.

Dobry czas na wniesienie IP do spółki Dobry czas na wniesienie IP do spółki

Dobry czas na wniesienie IP do spółki

W przypadku wniesienia IP do spółki w latach 2016 i 2017 nie będą ustalane przychód oraz koszty uzyskania przychodu z tytułu objęcia udziałów (akcji) w zamian za aport w postaci komercjalizowanej własności intelektualnej.

Dobry czas na wniesienie IP do spółki

Znika Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (UHRW) i wspólnotowy znak towarowy Znika Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (UHRW) i wspólnotowy znak towarowy

Znika Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (UHRW) i wspólnotowy znak towarowy

Początek nowego roku to też początek dużych zmian w funkcjonowaniu unijnych instytucji związanych z ochroną własności intelektualnej. W dniu 24 grudnia 2015 r. zostało bowiem opublikowane Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2015/2424 z dnia 16 grudnia 2015 r. Akt ten przewiduje, że z dniem 23 marca 2016 r. Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego zmieni nazwę na Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO).

Znika Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (UHRW) i wspólnotowy znak towarowy

Pierwszeństwo w uzyskaniu ochrony IP Pierwszeństwo w uzyskaniu ochrony IP

Pierwszeństwo w uzyskaniu ochrony IP

Pierwszeństwo wystawowe (ostatni rodzaj pierwszeństwa przewidzianego przez obowiązujące w Polsce przepisy) – w chwili obecnej jest ono uregulowane w art. 15 ustawy PWP, zaś od 15 kwietnia 2016 r., w związku z uchyleniem art. 15 PWP, będzie ono uregulowane w art. 151 ustawy PWP.

Pierwszeństwo w uzyskaniu ochrony IP

VII edycja konkursu Innowator Mazowsza VII edycja konkursu Innowator Mazowsza

VII edycja konkursu Innowator Mazowsza

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza młodych naukowców i przedsiębiorców z województwa mazowieckiego, którzy mogą pochwalić się innowacyjnymi produktami bądź rozwiązaniami technologicznymi  i wezmą udział w rywalizacji o nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Partnerów Konkursu.

VII edycja konkursu Innowator Mazowsza

Student i doktorant pod rygorem regulaminu Student i doktorant pod rygorem regulaminu

Student i doktorant pod rygorem regulaminu

Kiedy student i doktorant mają obowiązek stosowania wewnętrznych regulaminów zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi, prawami własności przemysłowej czy zasad komercjalizacji w szkołach wyższych?

Student i doktorant pod rygorem regulaminu

Masz pytanie w sprawie komercjalizacji B+R? Zapytaj eksperta

Ekspert NCBR
Ekspert NCBR
Regulamin komercjalizacji B+R
Najlepsi fachowcy
Skuteczna pomoc
Odpowiedź eksperta na piśmie